Kraina refleksji

Założyłyśmy tego bloga, ze względu na potrzeby szkolne. W związku z tym, że należymy do redakcji gazetki szkolnej naszego gimnazjum, blog będzie poświęcony naszym refleksjom i opiniom na rozmaite tematy. Każdy post będzie miał inną formę prasową, takie jak : recenzje, sondy, felietony, komentarze czy wywiady. Mamy nadzieję, że zainteresują Was te wywody, a nasza praca nie pójdzie na marne. Dzięki temu blogowi pogłębicie wiedzę na temat dziennikarstwa i dowiecie się nieco o otaczającej nas na codzień rzeczywistości. Miłej lektury!

poniedziałek, 4 czerwca 2012

,,Marzenia, nawet utopijne, mobilizują do realizacji pragnień” - Longin Jan Okoń


Marzenia powodują, że ludzie stawiają sobie cele w życiu, które chcą spełnić. Każdy człowiek je posiada. Stara się dążyć do tego, aby wprowadzić je w życie. Zatem można stwierdzić, że marzenia mobilizują nas do realizacji pragnień. Uważam, że marzenia nas motywują i powodują chęć osiągnięcia wyznaczonego postanowienia.

  Marzenia mogą być różne. Jednym z nich może być wygrana z własnymi słabościami. Na przykładzie ,,Stary człowiek i morze” E. Hemingwaya można stwierdzić, że człowiek potrafi stawić czoła każdym przeciwnościom losu. Dąży co celu i nie poddaje się mimo wszystko, aby spełnić swoje pragnienie. Moim zdaniem nawet te najtrudniejsze do realizowania marzenia można osiągnąć. Spowodowane jest to determinacją i wiarą we własne siły.

Lata 1914-1918 to okres I wojny światowej. W tym czasie najważniejszym marzeniem Polaków było odzyskanie niepodległości. Polacy zdawali oni sobie sprawę z tego, że samo rozmyślanie nie uczyni Polski krajem wolnym. Poprzez ciężką walkę zbrojną udało się im osiągnąć swój wyznaczony cel. Myślę, że aby zrealizować swoje marzenie trzeba wierzyć w nie i robić wszystko, aby się spełniło.

Bohaterowie ,,Kamieni na szaniec” A. Kamińskiego również pragnęli by Polska była niepodległa. Jako patrioci marzyli, aby Polska stała się wolnym krajem, albowiem żyli oni w czasie II wojny światowej. Realizując plan wyzwolenia kraju z rąk okupantów udało się im ziścić marzenie o niepodległej Polsce. Dzięki mobilizacji i pragnieniu osiągnięcia celu udało się im to zrealizować, choć przepłacili swoje pragnienia życiem. Uważam jednak, że spełnili oni nie tylko swoje marzenia, ale również wszystkich Polaków.

 Moim zdaniem marzenia nawet utopijne mobilizują nas do realizacji pragnień. Czujemy satysfakcję, gdy spełnią się choć musieliśmy się wiele wyrzec. Mimo słabości i przeciwności losu dążymy do wyznaczonego przez nas celu. Wierzymy do końca i walczymy o to, aby nam się udało. Uważam, że marzenia pomagają nam w życiu i dzięki nim osiągamy sukcesy życiowe jak i zawodowe. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz